Barcelona – Katalánská metropole plná života

Barcelona

Fotografie: Moyan Brenn | Licence: CC 2.0

Když se řekne Barcelona, každému z nás se vybaví něco jiného. Někomu pláž a moře, jinému památky, obchody nebo fotbal. Mě osobně jako první napadne SIESTA. To je něco, čemu Španělé říkají, když odpočívají a užívají si života. A to je přesně to, s čím ji mám já osobně spojenou. Příjemní lidé, krásné počasí, lahodná kuchyně, Barcelona zkrátka nabízí vše potřebné k tomu, abyste si dokázali užívat života plnými doušky. Není proto divu, že ji každoročně navštíví několik miliónů turistů ze všech koutů světa.

Boqueria

Barcelonské tržiště Boqueria (Fotografie: Moyan Brenn
, Licence CC)

Ubytování v Barceloně

Bohužel to, jak je Barcelona turisticky oblíbená, tak to se také odráží na cenách tamních hotelů. Cena za dvojlůžkový pokoj se pohybuje od 1 500 Kč nahoru, což z Barcelony určitě nedělá jednu z nejlevnějších lokalit. Z těch levnějších hotelů vám můžeme doporučit Hotel BestPrice Gracia, který se nachází kousek od parku Güell a za jeden pokoj pro dvě osoby zde zaplatíte přibližně právě oněch 1 500 Kč za noc. Pokud byste chtěli něco lepšího, tak z vlastní zkušenosti můžeme doporučit Yurbban Trafalgar Hotel, kde už ale za jednu noc zaplatíte zhruba 2 500 Kč.

Památky v Barceloně

Za většinu svých nejznámějších památek vděčí Barcelona svému rodákovi Antoniu Gaudímu. Jeho mistrovským dílem a současně symbolem Barcelony je chrám Sagrada Família. Jedná se o nejnavštěvovanější památku celého Španělska, a proto není divu, že na vstupenky se čeká i několikahodinová fronta. Pokud se jí chcete vyhnout, tak vám doporučujeme koupit vstupenky online. Cena základní vstupenky pro dospělého je 15 €. Nicméně jestli nemáte peněz na rozhazování, tak doporučuji Sagradu obejít hlavně z venku, protože její interiéry ještě zdaleka nejsou dokončené.

Sagrada Família

Sagrada Família (Fotografie: Moyan Brenn
, Licence CC)

Ušetřených 15 € je lepší utratit za vstup do další barcelonské památky, kterou navrhoval Gaudí a tím je Casa Battló. Jedná se o opravdu pozoruhodnou stavbu, kterou když uvidíte, tak budete žasnout nad tím, jak mohla lidská mysl vytvořit něco tak originálního a neortodoxního. Zde vám již doporučujeme zakoupit i lístky dovnitř, protože Casa Battló je zevnitř minimálně stejně tak zajímavá jako zvenku.

Casa Batlló

Casa Batlló (Fotografie: Elisa
, Licence CC)

Dalším zajímavým místem, které byste rozhodně měli navštívit a ve kterém najdeme stopy Gaudího architektury je park Güell. Na tento park si rozhodně vyhraďte minimálně půl dne, protože je poměrně velký a nachází se v něm mnoho krásných budov, skulptur a mnoho dalších menších či větších uměleckých výtvorů.

Při návštěvě Barcelony byste si také neměli vynechat návštěvu Plaça d’Espanya a zpívající fontány Font Màgica. Je to opravdu krásná show doprovázena klasickou, ale i moderní hudbou a určitě se jedná o skvělý zážitek, o který by bylo škoda přijít.

Park Güell

Park Güell (Fotografie: Richardjo53
, Licence CC)

Památek a dalších zajímavých míst je v Barceloně opravdu hodně a kdybychom tady měli vyjmenovávat všechny, tak by to bylo čtení na několik hodin. Ty nejzajímavější, alespoň podle nás, jsme uvedli výše, ale minimálně za zmínku určitě ještě stojí hlavní turistická ulice La Rambla, stadion FC Barcelony – Nou Camp, další Gaudího dům – La Pedrera, Tibidabo a další.

UŽITEČNÉ ODKAZY:
Booking.com – Nejširší nabídka ubytování v Barceloně
Počasí v Barceloně – Aktuální předpověď počasí pro Barcelonu
Letenky do Barcelony – Přehled levných letenek do Barcelony

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *