Benátky – Město, ve kterém se zastavil čas

Fotografie: Moyan Brenn | Licence: CC 2.0

Nejkrásnější, nejromantičtější, nejmalebnější a mnohem více dalších superlativů sedí pouze na jediné město v Evropě, a tím jsou italské Benátky. Neříkám tím, že bych chtěl v Benátkách bydlet, ale aspoň dle mého názoru byste v Evropě jen těžko hledali lepší místo, kde strávit víkend s vaší dražší polovičkou. Říkám víkend, protože do Benátek nemá smysl jezdit na více než 2, maximálně 3 dny.

Benátky

Benátky (Fotografie: Trish hartman, Licence CC)

Parkování v Benátkách

Jak asi sami dobře víte v Benátkách se jezdit autem nedá, a tak ho budete muset někde zaparkovat. Přímo v Benátkách jsou dvě centrální parkoviště, kde můžete svého čtyřkolového miláčka nechat – Piazzale Roma nebo Tronchetto. Cena v těchto dvou parkovištích je okolo 25€ na den. Levnější alternativou je nechat auto v městě Mestre, které se nachází kousek před Benátkami. Tam zaplatíte za parkovné 5€ na den.

Ubytování

Co se týče ubytování v Benátkách, tak zdejší hotely nepatří zrovna k těm nejlevnějším, ale i tak se občas dá sehnat nějaký hotel za rozumnou cenu. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že při rezervaci hotelu v Benátkách na serveru Booking.com se mi vyplatilo čekat až do dne příjezdu, kdy se mnoho hotelů snažilo doprodat své volné pokoje, které tak nabízeli se zajímavou slevou.

Náměstí San Marco

Náměstí sv. Marka (Fotografie: Tambako The Jaguar, Licence CC)

Památky a zajímavosti

Ještě než se dostaneme k samotným benátským památkám, tak bych chtěl upozornit na takovou zajímavost a to, že Benátky jsou jedním z mála měst, kde jako MHD používají lodě. Těmto lodím se v Benátkách říká Vaporetto a jednodenní lístek na ně pro dospělou osobu stojí 20€. Není to zrovna nejlevnější, ale když už jste v Benátkách, tak si myslím, že alespoň jednou si ten Grand Canal na lodi projet musíte.

A teď už k samotným památkám. Mezi nejznámější patří bazilika San Marco, Dóžecí palác nebo most Rialto. Ty tady moc rozebírat nechci, protože o nich si můžete přečíst na Wikipedii nebo kdekoliv jinde. Já bych se raději zaměřil na místa, která nejsou tak turistický „profláknutá“.

Most Rialto

Most Rialto (Fotografie: Atibordee Kongprepan, Licence CC)

Nepochybně jedním z nich je Scuola Grande di San Rocco, kterou naleznete na náměstí San Rocco hned vedle kostela San Rocco (jak překvapivé že?). Tato škola byla postavena v 15. století v renesančním stylu a naleznete v ní 30 naprosto uchvacujících nástěnných maleb Jakopa Tintoretta.

Milovníci umění 20. století by rozhodně měli navštívit sbírku Peggy Guggenheimové, jenž zahrnuje díla takových velikánů jako byli Picasso, Pollock nebo Dalí.

Sbírka Peggy Guggenheim

Sbírka Peggy Guggenheim (Fotografie: EuroVizion
, Licence CC)

Naším posledním tipem, kam se v Benátkách vydat je trošku specifický, jedná se totiž o knihkupectví. Ale věřte mi, když vám řeknu, že v takovém ani jemu podobném knihkupectví jste ještě ve svém životě nebyli. Jmenuje se Libreria Acqua Alta a ZDE je jeho adresa.

Doufáme, že se vám náš malý průvodce Benátkami líbil, a pokud byste měli nějaké nejasnosti nebo se chtěli na něco zeptat, tak nám můžete napsat do komentářů nebo nás kontaktovat ZDE.

UŽITEČNÉ ODKAZY:
Booking.com – Nejširší nabídka ubytování v Benátkách
Počasí v Benátkách – Aktuální předpověď počasí pro Benátky
Letenky do Benátek – Přehled levných letenek do Benátek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *