Kronplatz – Lyžařský ráj

Kronplatz

Fotografie: Simon Bierwald | Licence: CC 2.0

Lyžařské středisko Kronplatz, ležící v Itálii pár kilometrů za hranicemi s Rakouskem, je mezi českými turisty stále více oblíbené. A není se čemu divit, protože nabízí velké množství širokých a perfektně upravených sjezdovek, moderní lanovky a hned několik restaurací a barů. Velkou roli hraje také dostupnost tohoto střediska, kdy cestu autem z Prahy po dálnici zvládnete přibližně za osm hodin.

Sjezdovky

V Kronplatzu je celkem 32 lanovek a hned několik desítek sjezdovek, jejichž celková délka přesahuje 114 km. Takže ať už jste pokročilý lyžař nebo začátečník, tak v tomto středisku si budete moci vybrat přesně tu sjezdovku, která vám bude nejvíce vyhovovat. Pro opravdu zkušené lyžaře doporučuji především černé sjezdovky Sylvester a Hernegg, které obě mají na délku přibližně pět kilometrů a každá z nich dokáže prověřit vaše lyžařské umění.

Ceny pernamentek v Kronplazu

A teď k tomu, co nejspíš zajímá většinu z vás a to na kolik takové lyžování v Kronplatzu stojí. Denní pernamentka pro dospělou osobu vyjde zhruba na 50 €, dva dny na 100 € atd. Kompletní ceník naleznete ZDE.

Ubytování v Kronplatzu

Ceny ubytování v Kronplatzu jsou hodně závislé na sezóně. V hlavní sezóně tzn. od prosince do dubna jsou ceny samozřejmě nejvyšší, zatímco v letních měsících jsou ceny o poznání nižší. Pro rezervaci hotelu případně apartmánu v Kronplazu doporučujeme nečekat na poslední chvíli, protože hodně hotelů je na nejžádanější termíny vyprodaná klidně i několik měsíců dopředu.

UŽITEČNÉ ODKAZY:
Booking.com – Nejširší nabídka ubytování v Kronplatzu
Webkamery – Živé webkamery na Kronplatzu
Pernamentky – Ceník pernamentek v Kronplatzu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *