Liverpool – Beatles, fotbal a průmysl

Liverpool

Fotografie: Roberto Taddeo | Licence: CC 2.0

Anglické město Liverpool, ležící na severozápadě Anglie, proslavily po celém světě především dvě věci. Britská kapela Beatles a fotbal. Beatles asi není třeba nějak představovat, kdo by totiž neznal nejpopulárnější britskou kapelu. No a co se fotbalu týče, tak tím místní doslova žijí. Avšak myslet si, že Liverpool toho nemá víc, co by mohl nabídnout, by byla chyba.

Památky v Liverpoolu

Liverpool býval kdysi důležitým přístavním a průmyslovým centrem, avšak během 20. století zejména po 2. světové válce zaznamenalo město ekonomický úpadek, ze kterého se zotavuje ještě do dnes. Nicméně z dob rozkvětu nalezneme ve městě hned několik významných památek. Pravděpodobně nejznámější z nich je Albert Dock, což kdysi býval komplex přístavních budov a skladišť. Dnes je Albertův dok zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je nejnavštěvovanější liverpoolskou památkou.

Albert Dock

Albert Dock (Fotografie: Beverley Goodwin
, Licence CC)

Při pobytu v Liverpoolu byste rozhodně neměli vynechat návštěvu hospody The Cavern, kde kdysi hrávaly kapely jako Beatles, Queen, Rollings Stones a mnoho dalších. I dnes si tam pravidelně hraje živá kapela, a tak proč si nezajít na pár pivek a nasát trochu atmosféry šedesátých let.

The Cavern Club

The Cavern Club (Fotografie: Sarah Sampsel
, Licence CC)

Mezi další liverpoolské památky, které stojí minimálně za zmínku patří Liverpoolská katedrála, Merseyside Maritime Museum (Námořní muzeum) nebo Head Pier.

Fotbal

Fotbal je pro obyvatele Liverpoolu modlou. Každý jím doslova žije a když se hraje nějaký zápas, tak už několik hodin před zápasem jsou v ulicích fanoušci, kteří zpívají, chodí na pivo do hospod a čekají až zase uvidí hrát svůj milovaný klub. Pokud budete mít možnost, tak rozhodně doporučujeme zajít si na zápas Liverpoolu, který hraje svoje domácí zápasy na stadionu Anfield. Nicméně pokud se vám nepodaří sehnat lístky na stadion, tak je taky skvělý zážitek jít na zápas do nějaké místní hospody, kde dokáží fanoušci vytvořit také skvělou atmosféru.

Stadion Anfield

The Cavern Club (Fotografie: cchana
, Licence CC)

UŽITEČNÉ ODKAZY:
Letenky do Liverpoolu – Přehled akčních letenek do Liverpoolu
Ubytování v Liverpoolu – Nejširší nabídka ubytování v Liverpoolu
Počasí – Aktuální předpověď počasí pro Liverpool

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *