Salzburg – Mozartovo město

Salzburg

Fotografie: Steve Collis | Licence: CC 2.0

Salzburg, nebo chcete-li Solnohrad, je rakouské město ležící na řece Salzach kousek od německých hranic. Pokud uvažujete nad jedno případně dvoudenním výletem, tak právě Salzburg by pro vás mohl být tou správnou volbou. Především v období před Vánoci, kdy většina lidí vyráží za Vánočními trhy do Vídně nebo Drážďan, tak i v Salzburgu jsou tyto trhy nesmírně krásné a i sem se na ně vyplatí zajet podívat.

Památky v Salzburgu

Dominantou celého města je pevnost Hohensalzburg, která ční nad celým městem. Tato pevnost je velice dobře zachována a její návštěvu byste měli do svého itineráře při návštěvě Salzburgu určitě zahrnout. K pevnosti se můžete dostat buď pěšky nebo se nechat nahoru vyvézt zubačkou (lanovkou). Vstupné je 12 € a zahrnuje kromě již zmíněné lanovky, také českého audio-průvodce.

Mezi další salcburské památky patří Františkánský kostel, Salcburský chrám nebo klášterní areál Sv. Petra s kostelem. Tyto památky jsou určitě velice zajímavé, ale co vám doporučujeme navštívit je zámek Mirabell a především jeho nádherné zahrady.

Zahrady zámku Mirabell

Zahrady zámku Mirabell a v pozadí pevnost Hohensalzburg (Fotografie: Trishhhh
, Licence CC)

Mozart, Mozart, Mozart a jenom Mozart

Salzburg je na svého nejznámějšího rodáka patřičně hrdý, a tak není divu, že suvenýry související s tímto hudebním géniem naleznete na každém rohu. Mozartův rodný dům naleznete na Obilné ulici (Getreidegasse), což je hlavní ulice celého Salzburgu. Není proto divu, že právě Mozart Gebursthaus lze poměrně snadno přehlédnou mezi těmi obchody, restauracemi a krámky.

Mozart Geburtshaus

Rodný dům Mozarta (Fotografie: Susanna Gappmayer
, Licence CC)

Hangar-7 – Domov Red Bullu

Pokud budete v Salzburgu autem, tak za návštěvu rozhodně stojí i muzeum Red Bullu tzv. Hangar-7. Naleznete jej hned vedle salcburského letiště. Kromě starších modelů Formule 1, letadel, aut a dalších výtvorů této společnosti, tam najdete také velice dobrou restauraci.

Hangar-7

Hangar-7 (Fotografie: Hangar-7.com
)

UŽITEČNÉ ODKAZY:
Booking.com – Nejširší nabídka ubytování v Salcburku
Počasí v Salcburku – Aktuální předpověď počasí pro Salzburg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *