Sicílie – Pestrost Středozemního moře na jednom ostrově

Sicílie

Fotografie: María Renée Batlle Castillo | Licence: CC 2.0

Když se řekne Sicílie, každému z nás se vybaví něco jiného. Někomu jako první přijde na mysl letní dovolená u moře, jiným zase starobylá města plná památek, někomu italské víno a sicilská kuchyně a některým dokonce slavný román Maria Puza – Kmotr. Největší ostrov ve středozemním moři – Sicílie, totiž nabízí všechno z výše vyjmenovaných, a tak není divu, že každým rokem láká ke své návštěvě davy turistů.

Palermo

Palermo je sice hlavním městem ostrova Sicílie, ale abych byl upřímný, tak zdaleka není tím nejhezčím. Nicméně při své návštěvě Sicílie byste rozhodně návštěvu Palerma neměli vynechat, protože právě zde se psala historie a je zde opravdu hodně zajímavých památek. Mezi nejznámější patří kdysi královský palác Palazzo dei Normanni, jehož součástí je i kaple Cappella Palatina. Doporučujeme vám si zaplatit cca 8 € a podívat se dovnitř této kaple, protože její výzdoba je považována za jednu z nejhezčích na světě (pozn. red. Vezměte si dlouhé kalhoty, protože v šortkách ani krátké sukni vás dovnitř nepustí).

Palermo

Palermo (Fotografie: Massimo Frasson
, Licence CC)

Taormina

Naopak jedním z nejkrásnějších měst na Sicílii je Taormina. Tomuto městečku se také někdy říká sicilské Monte Carlo. Dlouho jsem nevěděl proč tomu tak je, protože zatímco v Monte Carlu jsou vysoké moderní mrakodrapy a ulicemi tam sviští Formule 1, tak Taormina je krásné zachovalé městečko s romantickou atmosférou. Původ té přezdívky mi došel až v momentě, kdy jsem se podíval na ceny hotelů. Ty jsou zde několikanásobně vyšší než na celé Sicílii.

Nejvýznamnější památkou v Taormině je řecké divadlo z 3. století př. n. l. To vám doporučujeme prozkoumat přes den a k večeru se vydat úzkými uličkami do centra města, kde si potom na náměstí dejte skleničku sicilského vína a vychutnejte si tu atmosféru.

Taormina

Taormina (Fotografie: gnuckx
, Licence CC)

Etna

Se svou výškou 3 350 m je Etna nejen nejvyšší činnou sopkou v Itálii, ale rovnou na celém světě. Místní obyvatelé ji přezdívají Muncibedu, což v překladu znamená krásná hora. Etna je opravdu krásná a tak výšlap na tuto sopku je povinností každého, kdo se rozhodne pro návštěvu Sicílie.

Etna

Výšlap na Etnu (Fotografie: fr4nkz4pp4, Licence CC)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *